Nowy numer 43/2020 Archiwum

Opłatek przy góralskich dźwiękach przejdź do galerii

250 dzieci z rodzin zastępczych spotkało się na wspólnej wigilii w Nowym Targu.

Spotkanie dla dzieci i ich rodziców, które odbyło się 16 grudnia przygotowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu do świąt Bożego Narodzenia.

Życzenia dla rodzin zastępczych w imieniu władz starostwa nowotarskiego przekazali wicestarosta Władysław Tylka i Bogusław Waksmundzki - urzędujący członek zarządu powiatu nowotarskiego. - Cieszę się, że mogę tu z wami być i cieszyć się z przyjścia Dzieciątka Jezus. Niech Ono wam błogosławi - mówił W. Tylka.

Spotkanie było okazją do uhonorowania rodzin zastępczych, które w szczególnie wyróżniają się swoim zaangażowaniem i oddaniem na rzecz dzieci w pieczy zastępczej. Wyróżniono rodziny za staż, wielodzietność i opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym. Dyrektor PCPR Aneta Wójcik przekazała podziękowania także rodzinom, które w ostatnim roku zakończyły swoją misję i wychowały dzieci, a one się już usamodzielniły i opuściły rodzinę zastępczą.

Podczas spotkania, które odbyło się w Karczmie "U Brzanka" wręczone zostały też upominki wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Odrowążu Podhalańskim i Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Targu. Nie zabrakło też paczek od św. Mikołaja.

Pracownicy PCPR wspólnie z rodzinami zastępczymi zjedli również wigilijny posiłek i połamali się opłatkiem przy dźwiękach kolęd, granych na żywo przez kapelę góralską. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama