GN 42/2020 Archiwum

Choinkowa pomoc dla Bartka

20 grudnia wierni uczestniczący w mszach św. w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Podczerwonem mogli wspomóc rehabilitację Bartka Sęka z Koniówki (sąsiedniej miejscowości). Wszyscy, którzy złożyli datki otrzymali choinkę wykonaną własnoręcznie przez uczniów miejscowej szkoły podstawowej.

Bartek Sęk, 16-latek z Koniówki w 2012 r. doznał urazu rdzenia kręgowego, w wyniku czego stracił czucie od pasa w dół.

Lekarze twierdzą, że Bartek znów zacznie chodzić, ale musi przejść przez długą i intensywną rehabilitację. Chłopak jest zawzięty, cały czas ćwiczy. Biega na specjalnych nartach „sledge” w pozycji siedzącej, odpychając się kijkami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, do której przed laty uczęszczał Bartek, cały czas pamiętają o swoim starszym koledze i chcą mu pomagać. Właśnie przed świętami Bożego Narodzenia wykonali okolicznościowe choinki, które ozdobią niejeden dom w tej wsi.

Datki zebrane po Mszach świętych w Podczerwonem to tylko kropla w morzu potrzeb związanych z rehabilitacją Bartka.  Chłopcu można także pomóc, wpłacając darowizny na konto fundacji, która koordynuje pomoc dla Bartka. Szczegóły na facebooku Podczerwonego.

Można także przeznaczyć swój jeden procent podatku, wpisując w rozliczeniu podatkowym KRS 0000037904, wnioskowaną kwotę i w części "informacje uzupełniające" należy w odpowiednim polu celu szczegółowego wpisać "Leczenie i rehabilitacja Bartka Sęka".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama