Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → 13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia

13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia przejdź do galerii

Sąd uznał byłego pracownika Uniwersytetu Rolniczego za winnego przygotowywania zamachu na Sejm RP oraz nielegalnego posiadania broni i handlu nią.

 
Brunon Kwiecień został skazany na karę łączną 13 lat pozbawienia wolności Miłosz Kluba /Foto Gość

Sąd Okręgowy w Krakowie skazał 21 grudnia krakowskiego chemika na karę łączną 13 lat więzienia (o taki wymiar kary wnioskował prokurator) oraz przepadek równowartości korzyści majątkowych uzyskanych z handlu bronią. Na poczet wyroku sąd zaliczył skazanemu 3 lata spędzone w areszcie.

Brunon Kwiecień był oskarżony o namawianie do przeprowadzania i przygotowywanie zamachu na Sejm. Do wybuchu 4 ton materiałów wybuchowych umieszczonych w transporterze opancerzonym SKOT miało dojść podczas omawiania w projektu budżetu, gdy w budynku parlamentu obecni są nie tylko posłowie, ale także prezydent, premier i ministrowie.

Wyrok nie jest prawomocny, a obrońcy skazanego zapowiedzieli apelację. - Liczyliśmy się z tym, że Brunon Kwiecień zostanie uznany za winnego niektórych z tych zarzutów. Uważaliśmy natomiast, że stan zaawansowania tego przygotowania czy też czynności, które zostały wykonane wobec studentów nie uzasadniały tak wysokiej kary - mówił w przerwie ogłaszania wyroku mec. Maciej Burda, jeden z obrońców Brunona Kwietnia.

- Liczyłem na to, że kara nie przekroczy 6 lat pozbawienia wolności - dodał. Zaznaczył, że na pełną polemikę z argumentami sądu będzie miejsce w apelacji.

Odwoływać się od wyroku nie zamierza prokuratura. - Jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami. Z ciekawością będziemy czytali pisemne uzasadnienie tego orzeczenia - powiedział prok. Mariusz Krasoń.

- Mam poczucie, że ABW wykonała bardzo solidną pracę operacyjną i rozpoznawczą - podkreślił prokurator. Odnosząc się do pojawiających się zarzutów o prowokację przeprowadzoną przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego prok. Krasoń przekonywał: - Za sam zamiar nikt nikogo w tym kraju nie karze. Za same wypowiedzi, choćby były one strasznie negatywne, też do postępowań karnych nie dochodzi. Ten człowiek przekroczył pewną granicę. Powiedział i zaczął działać, a jego zamiar sprowadzał się do zdetonowania ładunku wybuchowego przy budynku Sejmu i zniszczenia w ten sposób konstytucyjnych organów Rzeczpospolitej.

Dodał, że wciąż trwają poszukiwania broni, którą według ustaleń ze śledztwa posiadał Brunon Kwiecień.

« ‹ 1 2 › »
Proces Brunona Kwietnia

Foto Gość DODANE 21.12.2015 AKTUALIZACJA 06.08.2019

Proces Brunona Kwietnia

​Wyrok w sprawie niedoszłego zamachowca krakowski sąd wydał 21 grudnia.  
oceń artykuł Pobieranie..

mk

|

GOSC.PL

publikacja 21.12.2015 13:15

5 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BRUNON KWIECIEŃ
  • KRAKÓW
  • SĄD
  • WYROK
  • ZAMACH

Polecane w subskrypcji

  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
    • Kultura
    • Szymon Babuchowski
    Jan Sebastian Bach – harmonia strumienia, doskonałość gotyckiej katedry. Co można usłyszeć w religijnych dziełach kompozytora?
  • Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
  • Przypadek Ryszarda S.
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Przypadek Ryszarda S.
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X