Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Odnowienie przyrzeczeń u papieża rodzin

Ks. Jan Kabziński, kustosz sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, zaprasza małżonków na Msze św. 27 grudnia.

Tego dnia, w ramach obchodów Roku Świętego, odbędzie się tam Jubileusz Rodzin.

Podczas IV Światowego Spotkania Rodzin w Manili św. Jan Paweł II zwrócił się do małżonków m.in. tymi słowami: "Łaska, którą otrzymaliście w sakramencie małżeństwa, nie mija z biegiem lat. (...) Jest łaską miłości ofiarnej, miłości, która obdarza i przebacza; miłości bezinteresownej, która zapomina o własnym cierpieniu; miłości wiernej aż do śmierci; miłości owocującej nowym życiem".

Okazją do odnowienia sakramentalnej łaski są rocznice i jubileusze małżeńskie obchodzone w uroczysty sposób. Kościół w specjalnej liturgii składa Bogu podziękowanie za dary otrzymane przez małżonków oraz udziela im błogosławieństwa na dalsze lata wspólnego życia.

Święto Świętej Rodziny pomaga dostrzec w rodzinie Jezusa, Maryi i Józefa wzór życia dla naszych rodzin. Dlatego w niedzielę 27 grudnia podczas Mszy św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.00 i 17.00 małżonkowie, którzy przybędą do papieskiego sanktuarium, zostaną zaproszeni do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

Spotkanie przy relikwiach patrona rodzin, św. Jana Pawła II, będzie także okazją do modlitwy o Boże błogosławieństwo dla rodzin nawiedzających papieskie sanktuarium oraz o świadomość "sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny; dobra nieocenionego, którego nic nie może zastąpić" w społeczeństwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy