Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żywa szopka w Strumianach

Od 24 do 26 grudnia oprócz Świętej Rodziny i pasterzy będzie w niej można spotkać kucyki, barany, kozy, kury, gołębie, kaczki czy króliki.

Chcąc przekazać tajemnicę nocy wigilijnej, młodzież z KSM wciela się w role Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów. W prawdziwej szopce nie może zabraknąć także żywych zwierząt. To one cieszą się zdecydowanie największym zainteresowaniem.

Wyjątkową atrakcją - zwłaszcza dla dzieci - jest możliwość pogłaskania, a nawet nakarmienia kucyków, baranów, kóz, kur, gołębi, kaczek i królików.

Szopkę w parafii Niepokalanego Serca NMP w Strumianach będzie można odwiedzać od Wigilii do drugiego dnia świąt.

Wspólne oddawanie chwały małemu Jezusowi w żywej szopce rozpocznie się kolędowaniem już po uroczystej Pasterce. Przez kolejne dwa świąteczne dni do szopy będą spieszyć śpiewając kolędy grupy działające na terenie parafii, takie jak "Kolędnicy zza okna" z Małej Wsi, kolędnicy z Kokotowa, Węgrzc Wielkich, a także schola "Hosanna" i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Dzięki zaangażowaniu młodzieży i parafian oraz wsparciu proboszcza szopka zostanie zorganizowana już po raz drugi. Pierwszy raz świąteczna atrakcja pojawiła się bowiem w Strumianach w zeszłym roku - przez odwiedzających ją została natychmiast przyjęta z entuzjazmem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama