Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Dłoń nie zostanie odtrącona przejdź do galerii

Nowotarska wigilia dla osób samotnych i potrzebujących odbyła się jak zawsze w restauracji "Ruczaj".

- W ten świąteczny czas życzę wam, abyście je przeżyli w wielkiej radości i miłości. Czasami jest trudno, bo są różnego rodzaju kłopoty. Ale wiem jedno, że dłoń wyciągnięta do drugiej osoby w tej wyjątkowej chwili na pewno nie zostanie odtrącona - mówił Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. 

W organizację wigilii w Nowym Targu włączył się po raz drugi Zakon Maltański. - W całym kraju odbyło się kilkanaście tych naszych radosnych spotkań świątecznych. Jesteście ostatni, ale jednocześnie najbliżej tak wielkiej tajemnicy, jaką jest narodzenie Bożej Dzieciny - mówił Jerzy Donimirski z Zakonu Maltańskiego.

Zakon przygotował dla wszystkich świąteczne paczki. 

Modlitwę przez spożyciem potraw wigilijnych poprowadził ks. Henryk Paśko i ks. Jan Karlak, proboszczowie nowotarskich parafii św. Jadwigi Królowej i św. Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczył także ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. 

Wszystkim za obecność podziękowała Jolanta Łapsa, reprezentująca nowotarską rodzinę Worów, która od lat organizuje w swoim lokalu wigilię dla osób samotnych i potrzebujących. 

Spotkanie uświetnił Chór "Echo Gorczańskie" z parafii NSPJ w Nowym Targu, prowadzony przez pana organistę Piotra Augustyna. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL