Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kolędnicy misyjni już w drodze przejdź do galerii

Podczas niedzielnej Mszy św. ks. proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 70 kolędników, którzy będą kolędować w 12 grupach.

Dzieci z Poronina kolędują dla dzieci w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii i Kamerunie. - W naszej parafii jest 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszą kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem - mówi ks. proboszcz  Stanisław Parzygnat z Poronina.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza, michalitka. Wspierają ją katechetki i rodzice. Przedsięwzięcie kolędników misyjnych prowadzone jest pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Kolędnicy w odwiedzanych domach zwiastują radość Bożego Narodzenia. Zaangażowanie dzieci w misyjne kolędowanie ma na celu pomoc duchową i materialną dzieciom w krajach misyjnych. Ofiary pieniężne są przeznaczane na realizację projektów bezpośrednio służących najmłodszym w Tanzanii, Sudanie, Peru, Brazylii i Kamerunie.

Dzieci były chętnie przyjmowane w domach na terenie parafii w Poroninie, a kolędowaniu towarzyszyła piękna pogoda. Temperatura na Podhalu, mimo iż to już końcówka roku, przekraczała 10 stopni Celsjusza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy