Nowy numer 37/2021 Archiwum

Pompa strażacka w darze

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniówce, które odbyło się w niedzielę 3 grudnia.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania, ku zaskoczeniu wszystkich druhów, do sali obrad w remizie OSP Koniówka wniesiona została motopompa. Był to prezent Ochotniczej Straży Pożarnej w Podczerwonem dla sąsiadów z Koniówki. Naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, w obecności wójta gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza, pełnomocnika wójta odpowiedzialnego za jednostki OSP w gminie Czarny Dunajec, sołtysa Koniówki Jana Sroki i druhów z Koniówki uroczyście wręczył akt nadania motopompy naczelnikowi OSP Koniówka Józefa Zięby, życząc wszystkim druhom wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Motopompę OSP Podczerwone otrzymała w zeszłym roku, jednak jej nie używała. Jej wydajność to 1600 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 atmosfer. Jak podkreśla naczelnik OSP Podczerwone dh Józef Leja, sprzęt przekazany został w ramach wieloletniej współpracy obu jednostek. Przy tej okazji nie zabrakło życzeń noworocznych. Józef Leja życzył strażakom z Koniówki szczęśliwych powrotów, żeby ta motopompa i pozostały sprzęt strażacki nie psuł się i żeby był wykorzystywany wyłącznie do ćwiczeń i zawodów strażackich. Życzył jak najmniej wyjazdów do akcji i pomyślności w nowym roku.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze było okazją do podsumowania działalności OSP w ubiegłym roku i przedstawieniem planów na najbliższy.

Ochotniczą Straż Pożarną w Koniówce tworzy 36 czynnych strażaków ochotników i 6 osób wspierających. Remiza OSP położona jest w centrum miejscowości obok mostu na rzece Czarny Dunajec. Druhowie biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie gminy Czarny Dunajec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama