Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Awaria usunięta. Ciepło wraca

Naprawa rurociągu sieci ciepłowniczej zakończyła się w poniedziałek nad ranem.

Przyczyną awarii, wskutek której ciepło z miejskiej sieci w niedzielę nie docierało do mieszkań przy 57 ulicach w rejonie Azorów, Widoku, Łobzowa i Bronowic, było rozszczelnienie rurociągu. Do awarii doszło na skrzyżowaniu ulic Radzikowskiego, Stachiewicza i Wybickiego.

W wyniku usterki ciepło nie docierało do kilkunastu tysięcy mieszkańców Krakowa. Tymczasem w dzień temperatura w mieście wynosiła mniej niż minus 10 stopni. W nocy było jeszcze zimniej - termometry pokazywały nawet 16 stopni mrozu.

Jak informuje krakowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, w chwili wystąpienia awarii woda w uszkodzonym rurociągu miała temperaturę 115 stopni Celsjusza. Tak gorącej wody nie dało się wypompować z rur, dlatego na miejsce została wezwana Straż Pożarna.

Dostarczona przez strażaków zimna woda pozwoliła obniżyć temperaturę w rurociągu. Wypompowywanie ok. 700 m sześc. wody zakończyło się ok. godz. 19. Dopiero wtedy można było przystąpić do naprawy pęknięcia rury.

Według informacji MPEC, ponowne napełnianie fragmentu sieci ciepłą wodą trwało rozpoczęło się ok. 3 w nocy, a zakończyło chwilę przed 8 rano. Wtedy rozpoczęto przywracanie dostaw ciepła.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama