Nowy numer 42/2021 Archiwum

Zbliża się koniec remontu sanktuarium

Pielgrzymów odwiedzających kaplicę słynącego łaskami obrazu Jezusa Miłosiernego czekają jednak utrudnienia.

Ograniczenia w nawiedzaniu kaplicy zaczną obowiązywać 7 stycznia (tylko w dni powszednie), a będą spowodowane demontażem rusztowań do restauracji fresków i malowania kaplicy, montażem ołtarzy i innymi pracami, prowadzonymi w jej wnętrzu.

Utrudnienia mogą potrwać do połowy stycznia. Oprócz zamknięcia kaplicy dla zwiedzających wyłączana będzie także znajdująca się w jej wnętrzu kamera do transmisji online.

Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia proszą o wyrozumiałość zapewniają już niedługo - piękniejsza niż do tej pory - kaplica w będzie znów służyć pielgrzymom oraz internautom.

O tym, jak dużym zainteresowaniem klasztorna kaplica cieszy się właśnie wśród internautów, świadczą opracowane przez siostry statystyki z roku 2015.

Mimo czasowego wyłączania kamery podczas remontu (w ostatnich miesiącach 2015 r.) liczba korzystających z transmisji online wzrosła do 800-1200 dziennie. Najwięcej oglądających było w Godzinie Miłosierdzia (czyli o godz. 15) i podczas trwania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W sumie za pośrednictwem internetu do kaplicy zajrzało w ciągu roku 168 000 tzw. unikalnych użytkowników.

Z kolei prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia stronę faustyna.pl odwiedziło w 2015 r. prawie milion unikalnych użytkowników - w tym 700 tys. osób korzystało z wersji Polskiej, 92 tys. -angielskiej, 38 tys. - hiszpańskiej, a 30 tys. - włoskiej.

127 tys. osób na stronie faustyna.pl czytało "Dzienniczek" św. Siostry Faustyny, a 900 prenumerowało codzienne myśli z "Dzienniczka".

W ubiegłym roku siostrom udało się m.in. uruchomić aktualizowanie wiadomości na wszystkich stronach językowych, zakupić nową kamerę i serwer do transmisji online z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach (poprawiło to jakość transmisji) oraz uruchomić pobieranie cyfrowego pliku cudownego obrazu Jezusa Miłosiernego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama