Nowy numer 28/2018 Archiwum

Hej, kolęda, kolęda! przejdź do galerii

Przed mieszkańcami Podczerwonego i Koniówki wystąpiły dzieci należące do zespołu "Śleboda", działającego przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka.

Kolędy i pastorałki "Dobrze ześ się, Jezu, pod Giewontem zrodziyl", "Wsyndyj śniega nasuło", "Jezusa narodzonego", "Ej, Malućki, Malućki", "Gore gwiozda Jezusowi", "Kie łowiecek pilnowali", "Do szopy, hej, pasterze", "Przybieżeli do Betlejem pasterze" przeplatały wiersze i czytania. Na koniec nie zabrakło góralskich życzeń świątecznych i popularnego "Za kolynde dziynkujymy".

Góralski zespół dziecięcy "Śleboda" działa przy oddziale Związku Podhalan Podczerwone-Koniówka. Naukę tańca, śpiewu, gry na skrzypcach i basach pobiera łącznie 30 dzieci, uczniów Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i Gimnazjum w Czarnym Dunajcu, najmłodszych mieszkańców Podczerwonego i Koniówki. Ich instruktorami są Monika Komperda i Marcin Szymusiak (taniec, śpiew) oraz Dawid Motor-Grelok (gra na skrzypcach i basach).

Góralskie Kolędowanie w Podczerwonem było pierwszym występem zespołu w 2016 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma