Nowy numer 38/2021 Archiwum

Błogosławieństwo dla miasta przejdź do galerii

W nowotarskim ratuszu 6 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, podczas którego burmistrz podsumował ubiegły rok.

- Na świecie i w Europie rok 2015 z pewnością naznaczony był narastającymi konfliktami, wojną i ziejącą agresją, które przyniosły tragiczne w skutkach zamachy terrorystyczne i falę nienawiści. Polskę i nasze miasto - dzięki Bogu - omijały większe nieszczęścia i katastrofy, które były udziałem innych społeczności, niemniej zaznaczę tu, że w pełni solidaryzujemy się z naszym partnerskim miastem Evry pod Paryżem i jego mieszkańcami w proteście przeciw terroryzmowi i niszczycielskiej fali przemocy - podkreślił Grzegorz Watycha.

Mówił też o pierwszym roku pełnienia funkcji burmistrza. - Ten rok upłynął na poznawaniu "od podszewki" mechanizmów urzędu i jednostek organizacyjnych, które sterują funkcjonowaniem wielu zależnych od samorządu sfer naszego życia. Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim za współpracę przy rozwiązywaniu problemów, jakie napotykaliśmy na co dzień oraz przy kreowaniu nowych wydarzeń, poszukiwaniu rozwiązań, by życie mieszkańców Nowego Targu i przyjeżdżających tu w różnych celach gości było łatwiejsze, choćby przez naprawę zapomnianego fragmentu chodnika czy uregulowanie należności za tereny zajęte pod planowane drogi - mówił nowotarski burmistrz.

G. Watycha podziękował obecnym na spotkaniu parlamentarzystom z podhalańskiego regionu, staroście nowotarskiemu i radnym powiatowym, wójtom gmin podhalańskich oraz szefom i pracownikom firm i instytucji działających w mieście "za nawet najmniejszy wkład w budowanie jego przyszłości".

- Przed nami nowy rok 2016. Rok wyjątkowy, bo ustanowiony przez Wysoką Radę Rokiem Jubileuszu 670. rocznicy lokacji Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu. Będziemy świętować i wspominać ważne rocznice i jubileusze, ale też nie ustajemy w pracy i wysiłkach, by przygotować znaczące projekty, które istotnie wpłyną na poprawę życia mieszkańców i będą kołem zamachowym rozwoju Nowego Targu - podkreślił włodarz.

Jako cele, do których chce dążyć pod jego przewodnictwem nowotarski samorząd, wymienił przygotowanie terenów pod inwestycje, budowę nowych i modernizację dróg miejskich oraz zabieganie o budowę nowej zakopianki i modernizację linii kolejowej.

Na zakończenie oficjalnej części ks. Zbigniew Płachta, proboszcz parafii św. Katarzyny, odmówił modlitwę w intencji miasta i ojczyzny. Potem był czas na noworoczny toast i prywatne rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama