Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
Prenumerata z
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Krakowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 22/2026
    GN 22/2026 Dokument:(9738638,Charakterni paziowie Jego Królewskiej Mości Mwangi II)
  • Gość Extra 2/2026 (16)
    Gość Extra 2/2026 (16) Dokument:(9730825,Na tobie zbuduję Kościół)
  • GN 21/2026
    GN 21/2026 Dokument:(9728452,Albo nie słyszą, albo nikt nie woła)
  • GN 20/2026
    GN 20/2026 Dokument:(9718961,Nie zmieniajcie nam nauki)
  • GN 19/2026
    GN 19/2026 Dokument:(9708121,Dwie herezje w jednym numerze)
krakow.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji krakowskiej → Kolędowanie z otwartym sercem

Kolędowanie z otwartym sercem przejdź do galerii

 
W tym roku spotkanie misyjnych kolędników odbyło się w kościele św. Piotra Apostoła w Wadowicach Miłosz Kluba /Foto Gość

W Wadowicach spotkali się Kolędnicy Misyjni z 58 miejscowości z całej diecezji.

mk

|

9 stycznia 2016 GOSC.PL

dodane 9 stycznia 2016
0 FB Twitter
drukuj wyślij

Dzieci i młodzież, które w poświątecznym okresie z kolędą odwiedzały domy w swoich parafiach, zbierając pieniądze na pomoc dzieciom z krajów misyjnych, wspólną modlitwą i zabawą podsumowały 9 stycznia tegoroczną akcję Kolędy Misyjnej.

W wadowickim kościele św. Piotra Apostoła kolędnicy przeszli przez jubileuszową Bramę Miłosierdzia i uczestniczyli w Eucharystii. Był także czas na spotkania z misjonarzami i wizytę w "kuchni misjonarza".

- Dzisiaj z sercem idziemy do serca Pana Jezusa, do nowo narodzonej Miłości Miłosiernej - witał zebranych bp Jan Zając, który przewodniczył Mszy św. - Na tym ołtarzu Pan Jezus będzie się rodził, jeszcze raz, w Mszy św. Niech zatem nasze serca ogarnia radość i miłość.

W wygłoszonej homilii biskup nawiązał do trwającego jubileuszu i przypomniał, że prawdziwą Bramą Miłosierdzia jest Jezus Chrystus i to on prowadzi do niekończonej miłości Boga.

- Trzeba nam wciąż pamiętać, że Pan Jezus przychodzi nieustannie. Przychodzi także po to, by przypomnieć, że są serca, które jeszcze go nie znają, które jeszcze się z nim nie spotkały - mówił biskup w wygłoszonej homilii. - Pamiętamy o dzieciach z każdego zakątka ziemi. Dzisiaj są one ogarnięte waszą miłością - podkreślał.

- Przed świętami spotykaliśmy się na Kółku Misyjnym, robiliśmy puszki, spódniczki, stroje związane z krajami misyjnymi - wspomina przygotowania na kolędowania Ewa z Kłaja.

Potem trzeba było jeszcze dobrać się w grupy, podzielić ulicami miejscowości i można było ruszać w trasę. - Obeszliśmy cały Kłaj - chwali się Ewa. - Nie wszyscy przyjmowali nas chętnie, niektórzy zamykali nam drzwi przed nosem, ale generalnie było bardzo dobrze, bardzo sympatycznie - dodaje.

- Dzięki wam za to, że wychodziliście przez bramę swojego serca i docieraliście do serc ludzi, których znacie i których nie znacie. Ale trzeba będzie teraz na nowo otwierać swoje serca, by ta radość, która dzisiaj was ogarnia nie skończyła się tylko na tym spotkaniu; by to wasze serce wciąż było otwarte; by przez wasze serca - i o to was proszę - były zawsze otwartą bramą miłosierdzia - apelował do młodych kolędników bp Jan Zając.

Kolęda Misyjna to ogólnopolska inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku ofiary pieniężne zbierane podczas Kolędy przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom m.in. w Kongo i na Madagaskarze.

« ‹ 1 › »
Kolędnicy misyjni w Wadowicach

Foto Gość DODANE 09.01.2016

Kolędnicy misyjni w Wadowicach

​Na spotkanie przyjechali Kolędnicy Misyjni z 58 miejscowości z całej diecezji. Zdjęcia: Miłosz Kluba /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:
  • ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA
  • KOLĘDNICY MISYJNI
  • KOLĘDY
  • MISJE
  • ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Polecane w subskrypcji

  • Wymowa owoców
    Wymowa owoców
    Franciszek Kucharczak
  • Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    • Temat Gościa
    Braterstwo, które działa. Rycerze Kolumba przekuwają wiarę w czyn
    Karol Białkowski
  • Wymowa owoców
    Wymowa owoców
    Franciszek Kucharczak
  • Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    • polska
    Uznanie małżeństw jednopłciowych zawartych za granicą zapowiedzią tego, co nas czeka w przyszłości?
    Andrzej Grajewski
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X