Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kolędujmy razem z Anią

Mamy dwa podwójne bilety na koncert kolęd Ani Wyszkoni, która w najbliższy piątek zaśpiewa w Nowohuckim Centrum Kultury.

20 listopada 2015 r. ukazał się świąteczny album Anny Wyszkoni, czyli "Kolędy wielkie", na którym artystka zaprezentowała swoje ulubione polskie kolędy oraz dwie premierowe piosenki świąteczne, przygotowane specjalnie na tę płytę. Szlachetne brzmienie fortepianu, kwartetu smyczkowego, gitar akustycznych, trąbki czy perkusjonaliów - to krótka muzyczna charakterystyka tej niezwykłej płyty.

- Kolędy towarzyszą mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam, śpiewałam je z rodzicami przy choince. Podtrzymuję tę tradycję w moim domu, co roku śpiewając z dziećmi. Moja córeczka Pola uwielbia kolędy tak bardzo, że śpiewa je przez cały rok. Zdarza się nawet, że w upalny dzień, na plaży, zaczyna śpiewać "Przybieżeli do Betlejem", czym wzbudza wybuch radości wśród ludzi, którzy przypadkiem są świadkami takiego "koncertu" - opowiada piosenkarka.

- Czas nagrań przypadł jednak na okres największych upałów w lipcu i sierpniu. Mimo 35 stopni na termometrze i braku choinki, szybko udało nam się wprowadzić w świąteczny nastrój i myślę, że dużo tego ciepła przekazaliśmy na płycie - mówi A. Wyszkoni.

Kolędujmy razem z Anią   Choć płyta nagrywana była w czasie letnich upałów, artystce udało się stworzyć na niej iście bożonarodzeniowy klimat Archiwum NCK Wśród tradycyjnych polskich kolęd, jak "Dzisiaj w Betlejem", "Jezus malusieńki", "Cicha noc", "Bóg się rodzi" czy "Lulajże, Jezuniu", znalazła się też jedna nieznana do tej pory staropolska pastorałka "Wielkie nieba", a także promująca płytę piosenka "Od nieba do nieba", do której powstał teledysk. Zarówno utwór, jak i klip oddają piękno świąt Bożego Narodzenia, choć dotykają tematów i problemów bardzo uniwersalnych.

- Piosenkę "Od nieba do nieba" traktuję jak pewnego rodzaju świąteczny hymn o pokoju, miłości, o bliskich. O wszystkim, co powinno być dla nas ważne, nie tylko w święta. Bardzo chciałabym, żeby stała się ona takim hymnem dla wielu z was - dodaje artystka, zapraszając do wspólnego kolędowania. Najbliższa okazja będzie już w piątek 15 stycznia o godz. 19 w Nowohuckim Centrum Kultury.

Warto dodać, że w tym roku piosenkarka obchodzić będzie jubileusz 20-lecia działalności artystycznej.

Bilety na koncert A. Wyszkoni "Kolędy wielkie" można kupić w kasie NCK (tel. 12/644 02 66 wew. 56). Szczegółowe informacje i zamówienia w Biurze Organizacji Widowni NCK (tel. 12/644 02 66 wew. 55, e-mail: rezerwacja@nck.krakow.pl).

Dla naszych Czytelników NCK przygotowało dwa podwójne zaproszenia na koncert. By je otrzymać, wystarczy napisać do nas we wtorek 12 stycznia pod adres: krakow@gosc.pl. Uwaga! Należy podać swoje imię, nazwisko i telefon kontaktowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama