Nowy numer 38/2021 Archiwum

"Mazowsze" pod Tatrami przejdź do galerii

Koncert odbył się w ramach VII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze, ześ sie, Jezu, pod Giewontem zrodziył".

- Co to był za koncert! Radują się nasze serca, że takich artystów gościmy w zakopiańskiej świątyni - mówił ks. Mariusz Dziuba, proboszcz parafii Świętego Krzyża. Koncert "Mazowsza" jeszcze raz pokazał, że wnętrze tego kościoła jest jednocześnie doskonałą salą koncertową.

W koncercie rozbrzmiewały utwory znane, śpiewane i lubiane, ale także te mniej popularne, jak chociażby "Serca ludzkie się radują" czy "Święta Panienka".

Kolędy w wykonaniu "Mazowsza" od lat towarzyszą wigiliom w polskich domach. Są charakterystyczne. Mają swój rozpoznawalny styl i tradycyjną interpretację, dzięki którym wciąż zyskują uznanie nie tylko w Polsce.

Koncert odbył się w ramach VII Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze, ześ sie, Jezu, pod Giewontem zrodziył... 2015/2016", któremu patronuje "Gość Niedzielny".

Najbliższy weekend to także kolejne koncerty. Zachęcamy szczególnie na kolędowe spotkanie z Hanią Rybką, która najpierw uświetni Mszę św. w kościele na Pęksowym Brzyzku, a potem da koncert z zespołem. Początek wspólnej modlitwy o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama