Nowy numer 28/2018 Archiwum

Procesu nie będzie...

Podobnie jak Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie, na które władze zdążyły wydać blisko 7 mln złotych.

Sąd Okręgowy w Tarnowie umorzył śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków związanych z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2022 roku.

Prokurator stwierdził, że wszystkie działania podejmowane przez organy samorządowe, w tym prezydenta miasta Krakowa, były jedynie wykonaniem uchwał Rady Miasta. Prezydent działał więc zgodnie z prawem.

- Rada Miasta Krakowa jest reprezentantem lokalnej społeczności i organem kolegialnym i on na mocy uchwał upoważnił prezydenta do podejmowania takich działań przy ubieganiu się o organizację igrzysk olimpijskich - wyjaśniał rzecznik tarnowskiej prokuratury okręgowej Mieczysław Dzięgiel.

Miasto wydało w sumie blisko 7 mln złotych, m.in. na przygotowanie projektów, biznesplanów, logotypu czy materiałów promocyjnych. Przedstawiciele miasta uczestniczyli też jako obserwatorzy w Igrzyskach w Soczi oraz w podsumowaniu Igrzysk w Pjongczangu.

Na skutek protestów zostało zorganizowane referendum w sprawie Igrzysk Olimpijskich, w którym 70 procent krakowian opowiedziało się przeciwko temu pomysłowi. Ostatecznie prezydent Jacek Majchrowski wycofał kandydaturę Krakowa z ubiegania się o organizację igrzysk.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma