Nowy Numer 41/2021 Archiwum

"Dla nas i całego świata" - już po raz drugi

W sobotę 16 stycznia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się druga odsłona rekolekcji "Dla nas i całego świata".

To propozycja formacyjna Komitetu Organizacyjnego ŚDM dla młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Tym razem konferencję o miłosierdziu i uczynkach miłosierdzia wygłosi ks. Michał Olszewski SCJ.

O 16.30 rozpocznie się pierwsza część spotkania, prowadzona przez katolickich blogerów Tomka Adamskiego i Mateusza Ochmana. Przedstawieni będą kolejni krakowscy święci, mający pomóc w zrozumieniu znaczenia uczynków miłosierdzia, nad którymi - zgodnie z sugestią papieża Franciszka - młodzi zastanawiają się w Roku Miłosierdzia. W styczniowej odsłonie spotkania będą to: "umarłych pogrzebać" oraz "modlić się za żywych i umarłych".

O godz. 18 odprawiona zostanie Eucharystia, w czasie której ks. Olszewski wygłosi homilię. Po Mszy św. rozpoczną się ewangelizacja i uwielbienie.

Ks. Olszewski ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego jest cenionym rekolekcjonistą i autorem książek na temat współpracy z darami Ducha Świętego oraz nowej ewangelizacji. Posługuje także jako egzorcysta.

Spotkanie będzie można śledzić dzięki transmisji online na portalu: www.krakow2016.com.

Pierwsza odsłona rekolekcji "Dla nas i całego świata" odbyła się w grudniu. Młodzież wysłuchała wtedy ojców Antonello Cadeddu i Enrique Porcu, misjonarzy ze Wspólnoty "Przymierze Miłosierdzia" z Brazylii.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama