Nowy numer 38/2021 Archiwum

Pracodawcy RP włączą się w przygotowania do ŚDM

Porozumienie w tej sprawie podpisali w poniedziałek 18 stycznia w Kurii Metropolitalnej w Krakowie kard. Stanisław Dziwisz i prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski.

"Współpraca może istotnie przyczynić się do usprawnienia organizacji Światowych Dni Młodzieży" - czytamy we wstępie dokumentu.

Archidiecezja krakowska oraz Pracodawcy RP zgadzają się, że ŚDM to - oprócz wymiaru duchowego - także doskonała okazja do promocji polskiej gospodarki. Pracodawcy RP pragną wspierać to wydarzenie, jako społecznie użyteczne, współpracując w kwestiach organizacyjnych i promocyjnych. - Polska gospodarka potrzebuje dobrej promocji, a Światowe Dni Młodzieży są dla nas okazją do promocji międzynarodowej i długofalowej - powiedział A. Malinowski.

Prezydent organizacji Pracodawcy RP wspominał, "jak wiele drzwi otwarło się przed Polską, kiedy Polak został wybrany na papieża". Zapewnił też, że kontakty wśród polskich pracodawców mogą wesprzeć organizację ŚDM w wielu aspektach logistycznych. - Dobra organizacja to podstawa skutecznego biznesu - dodał.

- Okazja do działania i promocji jest dobra, bo zainteresowanie Światowymi Dniami Młodzieży jest bardzo duże - stwierdził kard. Stanisław Dziwisz. - Liczymy na obopólny zysk. Pracodawcy RP będą mieć przebicie na cały świat, bo przecież będą tu ludzie z całego świata. My będziemy wdzięczni za każdą pomoc ze strony zrzeszonych w organizacji. Mamy nadzieję na rozwojową współpracę.

Pracodawcy RP to ogólnopolska organizacja zrzeszająca ponad 10 tys. firm (zatrudniają one w sumie ponad 5 mln pracowników) i reprezentująca wszystkie kluczowe sektory gospodarki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama