Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dyrektor kopalni soli odwołany

Zdecydowała o tym rada nadzorcza wielickiej spółki.

Kajetan d'Obyrn, który był prezesem Kopalni Soli "Wieliczka" S.A. od 2009 roku, swoją funkcję przestanie pełnić 1 lutego. Rozpoczęto już postępowanie kwalifikacyjne, które wyłoni nowego prezesa spółki.

W komunikacie, w którym Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o decyzji rady nadzorczej, zaznaczono, że zgodnie z kodeksem spółek handlowych członek zarządu może być odwołany w każdym momencie - niezależnie od czasu trwania jego kadencji. Rada nadzorcza nie musi także podawać przyczyn swojej decyzji.

Przed objęciem stanowiska w wielickiej kopalni Kajetan d'Obyrn był m.in. krakowskim radnym miejskim (z ramienia Platformy Obywatelskiej).

Kopalnia Soli "Wieliczka" S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, zajmująca się przede wszystkim ochroną podziemnego zabytku i udostępnianiem go dla zwiedzających,  a także zabezpieczeniem i zachowaniem unikatowych w skali światowej wyrobisk górniczych.

Wielicka kopalnia soli znajduje się na liście UNESCO. Co roku odwiedzają ją rzesze turystów z całego świata - w 2015 roku było ich prawie 1,4 mln. W ubiegłym roku przychody spółki sięgnęły 165,7 mln zł.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama