Nowy numer 37/2021 Archiwum

Miłosierdzie, świętość, wspólnota

O tych darach Krakowa dla młodzieży świata mówił dziś bp Damian Muskus.

Koordynator generalny przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przewodniczył 26 stycznia, czyli dokładnie pół roku przed rozpoczęciem ŚDM, Mszy św. w intencji młodzieży.

- Najpiękniejszym darem, jaki Kraków może dać młodzieży świata, jest możliwość zanurzenia się w miłosierdziu Boga i to u samego źródła, jakim jest łagiewnickie wzgórze - mówił w homilii bp Muskus.

Drugim darem Krakowa dla młodych jest - według niego - możliwość dotknięcia miejsc związanych z wieloma świętymi i błogosławionymi, którzy tu żyli. Trzeci z darów to natomiast dar autentycznej wspólnoty i klimatu jedności wynikającego z zażyłości z Jezusem.

- Prośmy, byśmy sami chcieli i umieli korzystać z daru Bożego miłosierdzia, byśmy sami byli miłosierni, byśmy nie tylko dotykali świętości, ale pragnęli jej dla siebie, byśmy potrafili być ludźmi wspólnoty - wzywał biskup.

Zaapelował także, by w modlitwach w intencji ŚDM nie skupiać się na zewnętrznym wymiarze Dni. - Nie chodzi nam o zadowolenie młodych, którzy przybędą do Krakowa, a tym bardziej nie o naszą osobistą satysfakcję. Troską nas wszystkich powinny być owoce, które młodzi z Krakowa wywiozą, i trwałość tych owoców - zaznaczył.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama