Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Rabka odlicza do ŚDM przejdź do galerii

Weekendy z ŚDM, warsztaty i prelekcje dla uczniów szkół w uzdrowisku, konkursy oraz wiele innych akcji - Rabka czeka na pielgrzymów!

- Nasi wolontariusze w ramach Projektu L4 rozpoczęli pracę wolontaryjną w Domu Seniora w Rokicinach Podhalańskich. Angażują się także w pomoc podczas Charytatywnego Balu Walentynkowego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło w Rabce-Zdroju - mówi Izabela Majchrzak z Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Rabce. - Mamy również w planie m.in. akcję "Malowanie na szkle dla ŚDM", do której już zaprosiliśmy rabczańskie szkoły podstawowe i sanatoryjne - dodaje.

W ramach rekreacji i integracji wolontariuszy w uzdrowisku, wspólnie ze sklepem sportowym "Koperniak" oraz Muzeum Górali i Zbójników, będzie zorganizowane szkolenie z jazdy na nartach biegowych.

- Szczególnie prosimy o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów podczas ŚDM od 25 lipca do 1 sierpnia. Swoją gotowość należy potwierdzić, wypełniając deklarację zakwaterowania (do pobrania ze strony: sdmrabka.pl/zakwaterowanie/), którą można przynieść do kancelarii parafialnej, lub kontaktując się z nami mailowo: komitet.sdm.rabka@gmail.com. Planujemy, by w jedną z lutowych niedziel pełnić dyżury po każdej Mszy św. w punktach informacyjnych przy rabczańskich kościołach. Będzie można wówczas złożyć pobrane wcześniej deklaracje i zasięgnąć informacji o organizacji ŚDM w naszym mieście - tłumaczy I. Majchrzak.

Komitet organizacyjny ŚDM zaprasza także rabczańskie restauracje do programu "Razem wyżywimy pielgrzymów". - Prowadzimy rejestr punktów gastronomicznych obsługujących pielgrzymów ŚDM za wykupione przez nich wcześniej talony żywieniowe - dodaje I. Majchrzak.

Komitet organizacyjny ŚDM w Rabce dziękuje wszystkim ofiarodawcom i partnerom za pomoc, w szczególności Urzędowi Miasta i Gminy w Rabce-Zdroju, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Zakładowi Usługowemu Małej Poligrafii Zbigniewa Mackosia, Ośrodkowi Wypoczynkowo-Rekolekcyjnemu "Betania", Kopalni Soli w Wieliczce, wszystkim rabczańskim szkołom i wielu innym osobom oraz instytucjom, które wyraziły już chęć współpracy.

- Zapraszamy na kolejny "Weekend coraz bliżej ŚDM", który odbędzie się od 5 do 7 lutego - zachęca I. Majchrzak.

W ramach "Weekendów coraz bliżej ŚDM" ich uczestnicy rozważają Osiem Błogosławieństw, modlą się podczas piątkowej adoracji czy podczas sobotnich spotkań formacyjnych. W programie są także warsztaty muzyczne i projekcje filmów oraz niedzielna uroczysta Msza św.

W ramach przygotowania do ŚDM w rabczańskich szkołach miała też miejsce peregrynacja miniatur symboli ŚDM - każda szkoła gościła przez tydzień krzyż i Ikonę Matki Bożej "Salus Populi Romani". Katechezy poświęcone były tematyce ŚDM. Przez ten czas uczniowie modlili się w intencji Dni. Wówczas też komitet organizacyjny w Rabce ogłosił dwa konkursy - plastyczny i muzyczny - pod hasłem: "Bądź blisko ŚDM".

- Zachęcamy do udziału w nich i przypominamy, że do 20 lutego czekamy na prace i zgłoszenia zespołów (szczegóły konkursów na: sdmrabka.pl/konkursy/). Konkurs plastyczny dotyczy wykonania logo (przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych) i plakatu promującego ŚDM (uczniowie kl. IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich). Zwycięskie prace będą prezentowane w formie baneru lub dużego plakatu przy różnych okazjach. Natomiast konkurs muzyczny dotyczy wykonania hymnu ŚDM - zachęca I. Majchrzak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama