Nowy numer 38/2021 Archiwum

Z każdym rokiem kochać mocniej przejdź do galerii

Przez 6 dni w ludźmierskim sanktuarium będzie trwać peregrynacja obrazu Świętej Rodziny. Obraz Świętej Rodziny pobłogosławił papież Franciszek. Do Ludźmierza sprowadzili go Podhalańscy Rycerze Kolumba.

Uroczyste wprowadzenie obrazu nastąpiło 31 stycznia w bazylice ludźmierskiej, przed Mszą św. o godz. 9. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Jerzy Filek.

- Ten szczególny obraz w naszej parafii skłania nas ku temu, aby rozważyć temat rodziny - mówił ks. Filek.

Opowiedział potem o pewnym małżeństwie, które świętowało 15 rocznicę przyjęcia sakramentu małżeństwa.

- Zapytałem ich o tym, jaką mają receptę na małżeństwo. Mąż odrzekł, że z każdym rokiem stara się kochać mocniej. Natomiast żona wyznała po latach, że kocha się dojrzalej - podkreślił ks. proboszcz.

- Czas weryfikuje naszą wiarę i naszą miłość. Przez obecność obrazu Świętej Rodziny w naszej parafii nadarza się okazja, by przemyśleć jak budować więzy w rodzinie, a może trzeba zreformować co nieco - skomentował ludźmierski duszpasterz.

Tuż po Mszy św. połączonej z peregrynacją obrazu Świętej Rodziny, przed góralami z Ludźmierza zakolędowała Zbójnicka Familja, kwestując na rzec Kamila Stopki - 18 latka z Nowego Bystrego, który ma glejaka mózgu.

Paweł Put, Wielki Rycerz Rady 14001 im. Matki Bożej Ludźmierskiej  Rycerzy Kolumba, zachęca do modlitwy przed obrazem Świętej Rodziny. Obraz pozostanie w Ludźmierzu do 6 lutego włącznie. Codziennie o godz. 12 i 17 będzie odprawiana Msza św. dla różnych grup. Przewidziano także rozważania prowadzone m.in. przez Rycerzy Kolumba. Przed obrazem będą się modlić uczniowie i pracownicy Urzędu Miasta z Nowego Targu. Stałym punktem peregrynacji będzie także odmawiana codziennie o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Plakat z programem peregrynacji można znaleźć w galerii zdjęć pod artykułem. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama