Nowy numer 20/2024 Archiwum

Czas na Góralski Karnawał

Od 4 do 8 lutego w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej będzie trwał 44. Góralski Karnawał. Będą pokazy tańca zbójnickiego, wystawa owczarków podhalańskich i inne atrakcje.

- Chcemy kultywować lokalne tradycje w dziedzinie zwyczajów karnawałowych, kolędniczych, tańców regionalnych i innych form karnawałowej obyczajowości istniejących na terenie Polski - mówi Bartek Koszarek, dyrektor Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej, który jest głównym organizatorem karnawału.

W ramach imprezy odbędzie się konkurs grup kolędniczych. Zaplanowano także popis par tanecznych. Ciekawie - jak zresztą co roku - zapowiada się konkurs tańca zbójnickiego. - Ma on pokazać jeden z najbardziej reprezentatywnych tańców regionów góralskich i różnice w jego interpretacji, wynikłe z tradycji poszczególnych regionów - podkreśla B. Koszarek.

Każdy dzień karnawału będzie kończył się wieczorem regionalnym. I tak w czwartek na wspólną zabawę zapraszają górale z Pienin, w piątek - z Orawy, a w sobotę - ze Spisza.

Karnawałowi, jak zawsze, towarzyszą imprezy dodatkowe, m.in. wystawa owczarków podhalańskich i różnego rodzaju warsztaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy