Nowy numer 38/2021 Archiwum

Cztery akademie powołania

Ruszyła rejestracja na Festiwal Młodych oraz do Centrum Powołaniowego, które będzie działać w czasie ŚDM.

Na ulicach, placach i w parkach miejskich będzie można spotkać młodych, którzy będą dzielić się swoimi talentami, radością i - przede wszystkim - wiarą w Boga. W ramach Festiwalu Młodych planowane są m.in. koncerty, spektakle, pokazy tańca i inne wydarzenia kulturalne, nawiązujące tematycznie do hasła lipcowego spotkania.

W trakcie ŚDM zostanie także utworzone miejsce, które pomoże młodym poznać różne drogi realizacji powołania. Centrum Powołaniowe będzie składało się z dwóch części: prezentacji działalności wspólnot, zakonów, zgromadzeń i organizacji katolickich oraz czterech Akademii - Boga, Rodziny, Pracy oraz Miłosierdzia.

- Centrum Powołaniowe będzie zlokalizowane w Krakowie. W przypadku Festiwalu Młodych planujemy wydarzenia nie tylko w Krakowie, ale także poza nim. Jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi gminami. W każdej gminie Festiwal Młodych będzie wyglądać inaczej. Zależy to od zawartej umowy oraz wspólnych ustaleń przedstawiciela gminy i Komitetu Organizacyjnego ŚDM - wyjaśnia Małgorzata Skorupa z sekcji Festiwalu Młodych w komitecie.

Aby móc współtworzyć zarówno Festiwal Młodych, jak i Centrum Powołaniowe, należy wypełnić formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: krakow2016.com.

Formularz rejestracyjny składa się z 5 zakładek. Druga i trzecia strona dotyczą informacji o artyście i projekcie, który jest proponowany na Festiwal Młodych. W formularzu znajduje się także wzór listu rekomendacyjnego, który powinni dostarczyć artyści.

Jednym z założeń festiwalu jest, aby występującymi byli pielgrzymi. To oni mają pierwszeństwo podczas weryfikacji zgłoszeń. Niezarejestrowanie się w systemie dla pielgrzymów nie wyklucza uczestnictwa w Festiwalu Młodych. - Wszystkie zespoły oraz artyści, którzy chcą wystąpić podczas ŚDM, powinni jednak wypełnić formularz zgłoszeniowy do Festiwalu Młodych - precyzuje M. Skorupa.

Do zgłoszenia chęci uczestnictwa w Centrum Powołaniowym służy czwarta zakładka formularza.

O Festiwalu Młodych (i nie tylko) czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama