Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rycerska ochrona wokół obrazu

- Dziękuję wszystkim, którzy przez ten ostatni tydzień modlili się i zawierzali swoje rodziny Rodzinie z Nazaretu. Razem z Rycerzami Kolumba, stróżami tego świętego wizerunku, którzy czuwali przy nim - mówił w sobotni wieczór podczas Mszy św. ks. Jerzy Filek, ludźmierski proboszcz.

W homilii ks. Bronisław Walczak zauważył i ukazał kilka znaków, które poprzez obraz Świętej Rodziny daje Pan Bóg. - To jest zatroskanie w każdej rodzinie o siebie nawzajem; abyśmy umieli dobrze i mądrze prowadzić swoją rodzinę. I rzecz bardzo ważna, będąca naszym przesłaniem - że za rodzinę trzeba się stale i dużo modlić - mówił ks. Walczak.

Pod koniec Mszy św. podeszły do obrazu dzieci podhalańskie zwiedzające okolice od Szczyrzyca po Ludźmierz i razem ze wszystkimi zgromadzonymi zawierzyli swoje rodziny Najświętszej Rodzinie z Nazaretu. A potem feretron z obrazem wzięli na ramiona Rycerze Kolumba i wynieśli go do samochodu-kaplicy.

Od niedzieli obraz Świętej Rodziny poświęcony przez papieża Franciszka będzie peregrynować po ziemi śląskiej.

Przed obrazem Świętej Rodziny w Ludźmierzu w czasie peregrynacji modlił się prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną, który przebywał na Podhalu. Jego wizyta u Gaździny Podhala byłą niezapowiedziana i wcześniej niezaplanowana.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma