Nowy numer 20/2024 Archiwum

Rycerska ochrona wokół obrazu

- Dziękuję wszystkim, którzy przez ten ostatni tydzień modlili się i zawierzali swoje rodziny Rodzinie z Nazaretu. Razem z Rycerzami Kolumba, stróżami tego świętego wizerunku, którzy czuwali przy nim - mówił w sobotni wieczór podczas Mszy św. ks. Jerzy Filek, ludźmierski proboszcz.

W homilii ks. Bronisław Walczak zauważył i ukazał kilka znaków, które poprzez obraz Świętej Rodziny daje Pan Bóg. - To jest zatroskanie w każdej rodzinie o siebie nawzajem; abyśmy umieli dobrze i mądrze prowadzić swoją rodzinę. I rzecz bardzo ważna, będąca naszym przesłaniem - że za rodzinę trzeba się stale i dużo modlić - mówił ks. Walczak.

Pod koniec Mszy św. podeszły do obrazu dzieci podhalańskie zwiedzające okolice od Szczyrzyca po Ludźmierz i razem ze wszystkimi zgromadzonymi zawierzyli swoje rodziny Najświętszej Rodzinie z Nazaretu. A potem feretron z obrazem wzięli na ramiona Rycerze Kolumba i wynieśli go do samochodu-kaplicy.

Od niedzieli obraz Świętej Rodziny poświęcony przez papieża Franciszka będzie peregrynować po ziemi śląskiej.

Przed obrazem Świętej Rodziny w Ludźmierzu w czasie peregrynacji modlił się prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną, który przebywał na Podhalu. Jego wizyta u Gaździny Podhala byłą niezapowiedziana i wcześniej niezaplanowana.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy