Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Urok górskiej zimy przejdź do galerii

Po silnie wiejącym halnym na Podhale zawitała prawdziwa zima.

W niektórych miejscach biała pokrywa ma kilkadziesiąt centymetrów, a śnieg tak szybko nie zniknie - utrzymuje się bowiem lekki przymrozek.

Przed turystami, którzy spędzają ferie na Podhalu, i przed góralami rozpościerają się od czwartkowego poranka przepiękne widoki. Drzewa są pokryte białym puchem, w pejzażu dominuje biały kolor.

Trzeba jednak pamiętać o bardzo trudnych warunkach na drogach, w wielu miejscach są one nieodśnieżone i bardzo śliskie. W środę wieczorem, kiedy zaczął padać śnieg, doszło do bardzo groźnego wypadku w Szaflarach, gdzie samochód osobowy uderzył w autobus firmy Szwagropol. Najprawdopodobniej kierowca nie zachował należytej ostrożności i wpadł w poślizg.

Warunki do uprawiania turystki też są trudne. Szlaki są oblodzone, a w niektórych miejscach niedostępne (gdzie jeszcze leżą powalone drzewa po silnym halnym). Spacerować można na pewno w Dolinach Kościeliskiej i Chochołowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma