Celne strzały Ludźmierza przejdź do galerii

180 ministrantów i lektorów z 8 podhalańskich dekanatów wzięło udział w rejonowym etapie Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej Halowej Służby Liturgicznej.

Rozgrywki odbyły się 13 lutego w gminnej hali sportowej w Białym Dunajcu.

W kategorii "szkoły podstawowe" I miejsce wywalczyli ministranci z Ludźmierza, a drugie należało do chłopców z Bukowiny Tatrzańskiej. Pozostałe miejsca przypadły: Pieniążkowicom, Chyżnemu, Zakopanemu (parafia Świętego Krzyża) i Sromowcom Wyżnym.

W kategorii "gimnazja" I miejsce również wywalczyli lektorzy z Ludźmierza. Na drugim miejscu na podium stanęli zawodnicy z Gronkowa. Na pozostałych miejscach byli reprezentanci: Bańskiej Niżnej, Rokicin Podhalańskich, Miętustwa, Kluszkowiec, Jabłonki i Zakopanego (Olcza).

W kategorii szkół średnich I miejsce zajęli natomiast lektorzy z Lipnicy Wielkiej, a II miejsce wywalczyli zawodnicy z Gliczarowa Górnego. Na pozostałych miejscach uplasowali się piłkarze z parafii: Zakopane (Chramcówki), Podczerwone, Dębna, Waksmund, Rdzawki i Murzasichle.

Zwycięskie drużyny awansowały do etapu diecezjalnego, który rozegrany zostanie w Krakowie.

Głównym organizatorem zawodów był ks. Arkadiusz Zych, wikary z parafii św. Marii Magdaleny z Poronina. Sędzią zawodów był Marek Sosiński, a w tym, aby zawody przebiegały sprawnie, pomagał Andrzej Bielecki, administrator gminnej hali sportowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..