Nowy numer 38/2021 Archiwum

Czas na Małopolskę

Wojewoda małopolski odwiedził w poniedziałek 15 lutego stolicę Podhala Nowy Targ.

Najpierw spotkał się z dziennikarzami. W konferencji prasowej towarzyszyli mu podhalańscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości - posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski.

- Nie bawimy się w żadną grę, po prostu realizujemy nasz program. A jest nam bardzo trudno. Poprzednicy zostawili wiele inwestycji, ale nie ma nie zabezpieczonych pieniędzy, jeśli chodzi o kwestie np. dróg - mówiła posłanka Paluch. Wojewoda małopolski zapewnił jednak, że zakopianka na odcinku Lubień-Rabka nie jest zagrożona. - Trwają przetargi i jeszcze w tym roku powinny rozpocząć się pierwsze prace - zapewnił.

- Proszę pamiętać też, że to są ogromne koszty w skali całego kraju, ale nikt z nas nie neguje pilnej potrzebny usprawnienia i poprawy jakości oraz przepustowości głównego traktu komunikacyjnego na Podhale - mówił z kolei senator Hamerski. Zaznaczył, że priorytetem dla podhalańskich posłów jest również doprowadzenie zakopianki do Nowego Targu.

Dziennikarzy interesowała też kwestia związana ze Światowymi Dniami Młodzieży i wynikających z nich "plusów" dla całego województwa. Wojewoda sprawę ŚDM poruszył sam na spotkaniu z podhalańskimi samorządowcami, które odbyło się w nowotarskim starostwie. Wziął w nim udział także poseł ziemi podhalańskiej Edward Siarka.

- To ogromne wyzwanie, pielgrzymi będą nie tylko w Krakowie, ale i u was. Bardzo proszę, by te ŚDM były okazją, żeby ci ludzie przekonali się, że warto do Małopolski wrócić. I po to mi jesteście państwo potrzebni - mówił wojewoda. - Dzisiaj jest czas dla Małopolski. Wykorzystajmy to. Jest dla nas dobre rozdanie. Dbajmy o to i cieszmy się z tego - apelował. J. Pilch 15 marca przedstawi dokładne informacje na temat ŚDM w Krakowie. - Zyskamy nowy sprzęt dla policji, samochody, będą nowe karetki - zapewnia J. Pilch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama