Nowy numer 47/2019 Archiwum

Prezydent na stoku narciarskim

IV Memoriał Marii Kaczyńskiej odbędzie się w najbliższy czwartek 18 lutego na stoku narciarskim w Rabce.

Memoriał upamiętniać prezydentową Marię Kaczyńską, która w latach 1958-1961, jako mieszkanka Rabki, uczęszczała tu do szkoły średniej - Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera. Patronat nad memoriałem objęli prezydent RP Andrzej Duda i córka śp. pary prezydenckiej Marta Kaczyńska.

Memoriał to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa, zjazd-slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w 6 kategoriach wiekowych. Bezpieczeństwo w trakcie zawodów zapewnią dyżur lekarski, stacjonująca karetka pogotowia oraz ratownicy GOPR.

Podczas pobytu w Rabce prezydent Duda złoży kwiaty pod tablicą pamiątkową poświęconą M. Kaczyńskiej w LO im. Romera. Głowa państwa pogratuluje też wszystkim zwycięzcom. Przewidziano także wystąpienie prezydenta. A. Duda nie weźmie natomiast udziału w memoriale jako zawodnik. - Chodzi o względy bezpieczeństwa, ale zapewne rekreacyjnie będzie jeździł na nartach - zapewnia podhalańska posłanka Anna Paluch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama