Nowy numer 37/2021 Archiwum

Decydowanie o przyszłości Gubałówki

Polskie Koleje Linowe apelują do posiadaczy nieruchomości o wypełnianie ankiet ws. kierunku rozwoju Pasma Gubałowskiego. Akcję "Zmieniamy Zakopane. Gubałówka" poparli internauci.

Obecnie na Gubałówce działają jedynie krótka trasa narciarska i snowpark. Celem zmian proponowanych przez PKL jest przywrócenie dawnej świetności pasma - budowę nowych tras i kolei krzesełkowych dla narciarzy oraz stworzenie całorocznego ośrodka sportu, rekreacji i relaksu, który mógłby być ważną atrakcją turystyczną Zakopanego. Realizacja inwestycji będzie możliwa tylko za zgodą właścicieli nieruchomości na Gubałówce na zmianę miejscowego planu zagospodarowania oraz wydzierżawienie gruntów.

- Właściciele cały czas się do nas zgłaszają, ale liczba osób, które mają prawa do nieruchomości na Gubałówce jest bardzo duża. Wszystkich zapraszamy do kontaktu z PKL i wypowiedzenia się w specjalnie przygotowanej ankiecie ws. dostosowania planu zagospodarowania przestrzennego Pasma Gubałowskiego tak, by umożliwić powstanie nowoczesnego ośrodka rekreacyjnego - mówi Janusz Ryś, prezes PKL.

W ankiecie można wziąć udział na kilka sposobów: przez telefon, drogą mailową oraz bezpośrednio w siedzibie Polskich Kolei Linowych. Jej treść została również opublikowana na stronie www.zmieniamyzakopane.pl. Akceptacja dla przywrócenia narciarstwa na Gubałówce ze strony właścicieli pasma to warunek przystąpienia przez Radę Miasta Zakopane do zmiany planów zagospodarowania przestrzennego, która w dalszej kolejności umożliwi wydanie zgód na realizację inwestycji.

Jeśli mieszkańcy w przeważającej liczbie opowiedzą się za zmianą miejscowego zagospodarowania, ankiety zostaną złożone w Urzędzie Miasta Zakopane, jako podstawa do jego modyfikacji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama