Dzwon Miłosierdzia powita Franciszka

To kolejny akcent, który na Campus Misericordiae będzie upamiętniał spotkanie młodzieży z ojcem świętym.

Tuż obok miejsca Mszy Posłania, której na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przewodniczył będzie papież Franciszek, powstaje już Dom Środowiskowy "Misericordiae".

Oprócz niego nieopodal miejsca, w którym pod koniec lipca stanie papieski ołtarz, jest już rondo Światowych Dni Młodzieży oraz pomnik. Będzie tam także centrum logistyczne Caritasu oraz… dzwonnica.

Zawiśnie na niej ważący 500 kg Dzwon Miłosierdzia, przekazany przez kard. Stanisława Dziwisza.

Jak informuje na swoim profilu na Facebooku Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego, będzie on brzmiał w tonacji a1, a ozdobiony zostanie symbolem Światowych Dni Młodzieży oraz herbami - papieża Franciszka, metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza oraz św. Jana Pawła II.

Dzwon zostanie odlany w Przemyślu w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego, a zawieszenie i napęd wykona firma Rduch Bells&Clocks z Czernicy.

- Dzwon Miłosierdzia to niezwykły projekt, który stanie się wspaniałym, ponadczasowym i dostojnym symbolem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Tym samym jest to dla nas ogromny zaszczyt, że mogliśmy stać się wykonawcami tego projektu - nie kryją radości przedstawiciele pracowni ludwisarskiej.

Uroczyste odsłonięcie dzwonu planowane jest na 3 kwietnia. Dzwon Miłosierdzia zabrzmi m.in. na powitanie ojca świętego, gdy ten podczas Światowych Dni Młodzieży przyjedzie na położone w gminie Wieliczka Campus Misericordiae.

Pracownia Ludwisarska Jana Felczyńskiego wcześniej odlała m.in. dzwon Jan Paweł II, który w 2014 roku zajął ostatnie wolne miejsce w wawelskiej Wieży Srebrnych Dzwonów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..