Nowy numer 38/2021 Archiwum

Ks. Jacek Międlar ponownie przeniesiony

Po krótkim pobycie w Zakopanem kapłan znany z uczestnictwa w manifestacjach środowisk narodowych ma trafić do Krzeszowic.

Spędzi tam co najmniej najbliższe dwa tygodnie. Potem zakonni przełożeni - ks. Jacek Międlar należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo - zdecydują o tym, gdzie będzie on kontynuował swoją pracę.

Jak podaje portal goral.info.pl, powodem przeniesienia z zakopiańskiej parafii ma być udział ks. Międlara w obchodach 69. rocznicy śmierci mjr. Józefa Kurasia "Ognia" w Zakopanem. Kapłana bronią organizatorzy uroczystości, czyli Obóz Narodowo-Radykalny Podhale. Podkreślają, że ks. Międlar w obchodach rocznicy brał udział jako osoba prywatna.

"Ksiądz Jacek w ogóle miał nie brać czynnego udziału w uroczystościach, ponieważ takie dyspozycje wydał mu proboszcz. Jednak po namowach wielu osób, które rozpoznały go w tłumie i bardzo prosiły, żeby się z nimi pomodlił, ugiął się i zmówił modlitwę. Jakby to wyglądało, gdyby jako ksiądz odmówił wiernym wspólnej modlitwy? Jaki byłby z niego ksiądz?" - pyta retorycznie cytowany przez goral.info.pl Maciej Trebunia-Tutka.

Znany z uczestnictwa w licznych manifestacjach środowisk narodowych ks. Międlar CM do zakopiańskiej parafii na Olczy został przeniesiony w zeszłym tygodniu. Przyjechał tutaj z Wrocławia, gdzie pracował w parafii pw. św. Anny na Oporowie.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama