Nowy numer 47/2023 Archiwum

Piotr Legutko szefem TVP Kraków

Kierownik "Gościa Krakowskiego" został 24 lutego dyrektorem regionalnego ośrodka telewizyjnego.

Piotr Legutko jest dziennikarzem, publicystą i wykładowcą. Na tym stanowisku zastąpi on Leszka Dziurę, który TVP Kraków kierował od 2011 roku.

Nowy szef TVP Kraków ukończył studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Współpracował z "Tygodnikiem Powszechnym", a od 1991 do 1997 pracował w "Czasie Krakowskim" (był m.in. redaktorem naczelnym). W latach 2005-2006 kierował kwartalnikiem "Nowe Państwo", a od 2007 do 2011 roku był redaktorem naczelnym "Dziennika Polskiego".

Z "Gościem Niedzielnym" był związany najpierw jako członek redakcji (w latach 1999-2005), a następnie jako publicysta działu krajowego i kierownik krakowskiego oddziału - od stycznia 2012 roku.

W swojej dotychczasowej karierze P. Legutko pracował także w telewizji. Od 1997 r. związany był z krakowskim oddziałem TVP. Tworzył liczne programy telewizyjne i reportaże. W latach 2006-2007 pracował na głównych antenach TVP - najpierw jako kierownik redakcji publicystyki TVP 1, a potem jako zastępca dyrektora Agencji Informacji TVP.

Prowadzi zajęcia na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Jest także autorem wielu książek.

P. Legutko aktywnie działa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Jest wiceprezesem zarządu głównego SDP oraz członkiem zarządu krakowskiego oddziału stowarzyszenia.

"Zacny, szlachetny, prawy i profesjonalny. Dobry Przyjaciel nie tylko na dobre, ale zwłaszcza złe czasy" - napisała po ogłoszeniu nominacji P. Legutki na stanowisko szefa krakowskiej telewizji Joanna Adamik z Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy