Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zakopane dziękuje turystom

Pod Tatrami kończą się zimowe ferie. Władze Zakopanego cieszą się, że turyści bardzo licznie przyjechali na Podhale.

- W związku z kończącymi się feriami zimowymi Zakopane dziękuje turystom. Dziękujemy, że skorzystali państwo z naszej bogatej oferty kulturalnej oraz narciarskiej na stokach: Kasprowy Wierch, Szymoszkowa, Harenda, pod Nosalem, pod Skocznią, Antałówka, a także w sąsiednich miejscowościach na Podhalu - mówi burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Zakopane przeżywało najazd turystów już od połowy stycznia. Wtedy zaczęły się ferie dla części województw, w tym województwa małopolskiego. Na Wielkiej Krokwi rozegrano także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na trybunach zasiadł wtedy m.in. prezydent RP Andrzej Duda.

Przy okazji zakończenia feryjnych turnusów policjanci z "drogówki" apelują o rozwagę i cierpliwość w czasie wyjazdu z Zakopanego czy innych miejscowości Podhala. Turystom, którzy chcą uniknąć korków na zakopiance, proponują objazd przez Jordanów.

Należy kierować się z Zakopanego w stronę Czarnego Dunajca, a potem w kierunku Raby Wyżnej. Tam skręca się na Spytkowicach, gdzie przy głównej drodze - wiodącej do dawnego przejścia granicznego w Chyżnem - jest drogowskaz na Jordanów. Po dojeździe do Jordanowa trzeba kierować się na Pcim, by dotrzeć do zakopianki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama