Nowy numer 38/2023 Archiwum

Lotniskowy rekord

Kraków Airport w lutym obsłużył 310 tys. pasażerów. To najlepszy miesięczny wynik w historii lotniska.

Po raz pierwszy wynik powyżej 300 tys. pasażerów zanotowano w najkrótszym miesiącu roku. - Największe bezwzględne wzrosty w lutym zawdzięczamy liniom Ryanair, easyJet oraz KLM, które  w sumie przewiozły w lutym 41 tys. dodatkowych pasażerów - mówi Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

Dwaj pierwsi przewoźnicy oferują najwięcej kierunków i mają w krakowskim porcie największe udziały rynkowe. Natomiast KLM w połowie miesiąca dodał drugi codzienny rejs i oferuje obecnie 14 lotów tygodniowo. - Kolejnym wzmocnieniem naszej siatki będzie połączenie SAS do Kopenhagi, które rusza pod koniec marca - dodaje J. Pamuła.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, rekordy popularności bije połączenie z Krakowa na Wyspy Kanaryjskie. Po raz kolejny potwierdzają to statystyki. W lutym wypełnienie rejsów oferowanych przez Ryanair na Teneryfę wyniosło 97 proc. Irlandzka tania linia lata także z Krakowa na Gran Canarię.

W dwóch pierwszych miesiącach br. krakowskie lotnisko łącznie obsłużyło 613 677 pasażerów, co daje wzrost o 17 proc. w stosunku do 2015 roku.

W tym roku krakowski port lotniczy czekają ważne wydarzenia. Od 24 do 27 kwietnia w Krakowie trwać będzie forum lotnicze Routes Europe, najważniejsze wydarzenie roku w branży lotniczej. Weźmie w nim udział ponad 1200 przedstawicieli linii lotniczych, lotnisk,organizacji turystycznych.

Głównym celem spotkania (co roku organizowanego w innym miejscu) są rozmowy na temat nowych połączeń, rozwoju nowych przedsięwzięć czy sposobów dotarcia do klientów. To podczas Routes rozstrzyga się kształt siatki lotniczej Europy. Część kongresowo-targowa Routes Europe odbędzie się w Expo Kraków.

Z kolei w lipcu Kraków Airport będzie musiał obsłużyć tłumy pielgrzymów zmierzających na Światowe Dni Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast