Nowy numer 25/2018 Archiwum

Daj włos

Z potrzebującymi można się podzielić także... swoimi włosami. Zachęcają do tego wolontariusze ŚDM z Wieliczki.

"Masz dość długiego suszenia włosów? Chcesz obciąć swoje loki albo znasz kogoś, kto od dawna nosi się z tym zamiarem? Nie wyrzucaj ich do kosza! Podziel się nimi!" - piszą wolontariusze na Facebooku.

Akcja "Daj włos" to okazja, by swoje długie włosy przekazać na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Wystarczy przyjść w sobotę 5 marca do wyznaczonego zakładu fryzjerskiego (w Wieliczce na os. Sienkiewicza 24).

- Zgłosić może się każdy, kto dysponuje 25 cm włosów zdrowych, także farbowanych. Przed ścięciem powinny być one umyte, ale bez użycia odżywki. Nie ma dyskryminacji ze względu na płeć - zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn - mówi Anna Janus z ŚDM Wieliczka.

Zebrane włosy zostaną zapakowane i wraz z oświadczeniami o oddaniu ich w formie darowizny przekazane Fundacji "Rak'n'roll". Stamtąd trafią do firmy produkującej peruki.

- To kontynuacja dawania ludziom szansy na dobroczynność i podzielenie się tym, czego - w porównaniu do innych - dostali od Boga więcej - dodaje A. Janus.

Młodzi wolontariusze z Wieliczki organizowali już m.in. akcje krwiodawstwa, ale także zbiórkę artykułów dla dzieci (na rzecz Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Krakowie) pod hasłem: "Wyprawka dla Pana Jezusa".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma