Nowy numer 3/2021 Archiwum

Daj włos

Z potrzebującymi można się podzielić także... swoimi włosami. Zachęcają do tego wolontariusze ŚDM z Wieliczki.

"Masz dość długiego suszenia włosów? Chcesz obciąć swoje loki albo znasz kogoś, kto od dawna nosi się z tym zamiarem? Nie wyrzucaj ich do kosza! Podziel się nimi!" - piszą wolontariusze na Facebooku.

Akcja "Daj włos" to okazja, by swoje długie włosy przekazać na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Wystarczy przyjść w sobotę 5 marca do wyznaczonego zakładu fryzjerskiego (w Wieliczce na os. Sienkiewicza 24).

- Zgłosić może się każdy, kto dysponuje 25 cm włosów zdrowych, także farbowanych. Przed ścięciem powinny być one umyte, ale bez użycia odżywki. Nie ma dyskryminacji ze względu na płeć - zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn - mówi Anna Janus z ŚDM Wieliczka.

Zebrane włosy zostaną zapakowane i wraz z oświadczeniami o oddaniu ich w formie darowizny przekazane Fundacji "Rak'n'roll". Stamtąd trafią do firmy produkującej peruki.

- To kontynuacja dawania ludziom szansy na dobroczynność i podzielenie się tym, czego - w porównaniu do innych - dostali od Boga więcej - dodaje A. Janus.

Młodzi wolontariusze z Wieliczki organizowali już m.in. akcje krwiodawstwa, ale także zbiórkę artykułów dla dzieci (na rzecz Domu Matki i Dziecka im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Krakowie) pod hasłem: "Wyprawka dla Pana Jezusa".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama