Nowy numer 37/2021 Archiwum

Zbiórka żywności Caritas

W piątek 4 marca i sobotę 5 marca odbędzie się X Przedświąteczna Zbiórka Żywności, organizowana w całym kraju przez Caritas pod hasłem: "Tak, pomagam!".

W archidiecezji krakowskiej żywność będzie zbierać ok. 1100 wolontariuszy w ponad 130 sklepach. Do akcji włącza się też młodzież ze szkolnych kół Caritas.

Wolontariusze biorący udział w zbiórce działają na co dzień w parafialnych zespołach charytatywnych lub parafialnych zespołach Caritas, w szkolnych kołach Caritas oraz w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Zebrane produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, kawa, herbata i słodycze pozwolą na przygotowanie paczek świątecznych dla kilkunastu tysięcy najbardziej potrzebujących osób.

Wolontariuszy będzie można łatwo poznać dzięki koszulkom i identyfikatorom Caritas, a sklepy, w których trwać będzie zbiórka, oznaczone są plakatami akcji. Zadaniem biorących udział w akcji jest nie tylko zebranie, przetransportowanie, sortowanie i wydawanie żywności, ale też przygotowanie szczegółowych sprawozdań, gdyż cała akcja jest zbiórką publiczną.

Przed Bożym Narodzeniem 2015 w zbiórkę Caritas Archidiecezji Krakowskiej zaangażowało się ok. 1200 wolontariuszy, którym w 133 sklepach udało się zebrać ponad 35 ton żywności. Paczki świąteczne trafiły do ok. 15 tysięcy osób ubogich, mieszkających na terenie archidiecezji.

Wykaz sklepów biorących udział w zbiórce można znaleźć na stronie internetowej: www.krakowcaritas.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama