Nowy numer 49/2019 Archiwum

W dzień i w nocy przejdź do galerii

Nowotarska parafia NSPJ odpowiedziała na apel papieża Franciszka. Od piątku do soboty - non stop - przez całą dobę trwały nabożeństwa i modlitwy w ramach akcji Doba dla Pana.

- Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy od Eucharystii, która wypadła w pierwszy piątek miesiąca. Potem była Droga krzyżowa i Gorzkie żale - mówi ks. Józef Urbańczyk z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

- Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, teraz był otwarty także przez całą noc - zaznacza duchowny.

W poszczególnych nabożeństwach brali udział nie tylko nowotarżanie, dojechali także przedstawiciele z parafii nowotarskiego dekanatu. Byli górale z Rogoźnika, Pyzówki, Ostrowska, Klikuszowej, Waksmunda.

- Nasz kościół nawiedzili także parafianie z nowotarskich parafii: św. Jadwigi Królowej, św. Katarzyny, Matki Boskiej Anielskiej i św. Brata Alberta. Bardzo wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę - mówi w imieniu kapłanów z parafii NSPJ ks. Józef Urbańczyk. Podczas 24h godzin dla Pana była także możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Przypomnijmy, że kościół NSPJ w Nowym Targu jest jednym z kilkunastu w naszej archidiecezji , gdzie znajduje się Brama Miłosierdzia i można w Roku Miłosierdzia zyskać specjalne odpusty. W świątyni odbywają się różne jubileusze. - Zapraszamy cały czas do wspólnej modlitwy i przeżywania Roku Miłosierdzia - mówi ks. Józef. Na Podhalu kościół z Bramą Miłosierdzia to też sanktuarium Świętej Rodziny w Zakopanem oraz sanktuarium w Makowie Podhalańskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama