Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kraków: 218 kierowców ukaranych

218 kierowców zostało ukaranych mandatami, 35 straciło dowody rejestracyjne, a czterech prawa jazdy - to bilans akcji przeprowadzonej w nocy z soboty na niedzielę w Krakowie przez policjantów. Funkcjonariusze udaremnili nielegalny, nocny zlot samochodów.

Kierowcy mieli się spotkać na parkingu przed jednym z centrów handlowych w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich.

"Duża liczba osób zmierzających w tym kierunku spowodowała spore utrudnienia na drodze. Policjanci koncentrowali się na regulowaniu ruchu, rozpoczęli też kontrole zwracając uwagę na stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców" - powiedziała PAP Katarzyna Padło z zespołu prasowego małopolskiej policji.

W sumie skontrolowano 299 prowadzących. Policjanci nałożyli 218 mandatów, z czego ponad 80 za przekroczenie prędkości i sporządzili cztery wnioski o ukaranie do sądu. 35 kierujących straciło dowody rejestracyjne, czterech prawa jazdy. Czterech spośród kontrolowanych prowadzących było pod wpływem alkoholu, a jeden pod wpływem narkotyków.

Organizowanie imprez czy spotkań o masowym charakterze wymaga zachowania procedur związanych z bezpieczeństwem. Takie spotkanie musi być zgłoszone, by uzgodnić sposób jego zabezpieczenia - przypomina policja.

W Krakowie podobne, nielegalne zloty organizowane są - według policji - kilka razy w roku, ale po raz pierwszy spotkanie zakrojone było na taką skalę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama