Nowy numer 3/2021 Archiwum

Druga tura w Chrzanowie

Są już wyniki pierwszej tury wyborów burmistrza Chrzanowa, która odbyła się 6 marca.

Najwięcej głosów otrzymali R. Kosowski (był burmistrzem Chrzanowa w latach 2002-2014) oraz R. Maciaszek - były poseł Platformy Obywatelskiej. To właśnie oni za dwa tygodnie, 20 marca, zmierzą się w drugiej turze wyborów.

R. Kosowskiego poparło 44,09 proc. wyborców, R. Maciaszka - 27,56 proc. Trzeci wynik uzyskała popierana przez Prawo i Sprawiedliwość Beata Majkrzak, na którą zagłosowało 19,03 proc. uczestników głosowania. Czwarty z kandydatów - Bogdan Kosowski - otrzymał 9,31 proc. głosów.

Frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła 30,78 proc.

Przedterminowe wybory burmistrza Chrzanowa to efekt grudniowego referendum, w którym mieszkańcy odwołali z tej funkcji Marka Niechwieja.

Referendum zarządziła we wrześniu 2015 roku chrzanowska Rada Miasta, której członkowie zarzucali burmistrzowi złe zarządzanie finansami i brak wizji rozwoju miasta. Radni podkreślali także, że miastem nie powinien kierować ktoś, na kim ciążą prokuratorskie zarzuty.

M. Niechwiej jest bowiem oskarżony o prowadzenie samochodu po pijanemu (kontrola alkomatem wykazała 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu). Sprawa wciąż toczy się w sądzie. W prokuraturze trwa ponadto śledztwo w sprawie poświadczenia przez burmistrza nieprawdy w oświadczeniu majątkowym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama