Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Z góry widać więcej

- Dziękuję Bogu za góry, w których odszedł mój mąż - mówi wprost Ewa Dyakowska-Berbeka, żona himalaisty Maćka Berbeki.

To piękne i jakże mocne świadectwo. A do tego wypowiedziane z wielką pokorą.

Historia himalaisty, który 5 marca 2013 roku był o krok od zdobycia kolejnego szczytu w swoim życiu, przypomniała mi inną związaną z górami postać. Chodzi o nowotarżanina Kubę Marka. On już w 2007 roku przeszedł za niebiańską grań. Pod Mont Blanc czekał na pomoc wraz z koleżanką i kolegą. Ratunek dotarł jednak za późno.

Do dzisiaj pamiętam wielkie świadectwo wiary jego rodziców, które wielu osobom nie chciało się pomieścić w głowie. - Choć życie Kuby było krótkie, to my Ci, Boże, dziękujemy za nie z całego serca - mówiła na pogrzebie Danuta Marek.

Dlaczego warto wracać do takich świadectw? One pokazują, że góry i obcowanie z nimi uczą pokory, uczą doświadczać wiary i roli Stwórcy w naszym życiu. Góry stoją ponad podziałami politycznymi i ideologicznymi, ponad wszelkimi konfliktami.

Warto wspiąć się na szczyt - choćby niewielki - by zobaczyć świat i swoje życie z zupełniej innej perspektywy. A przede wszystkim doświadczyć spokoju - dookoła i wewnątrz nas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma