Nowy numer 37/2021 Archiwum

Para prezydencka otworzyła Olimpiadę Specjalną przejdź do galerii

Ceremonia otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych z udziałem pary prezydenckiej odbyła się 9 marca wieczorem pod Wielką Krokwią w Zakopanem.

- Przed wami podwójny wysiłek, podwójny start. Trzeba wiele wysiłku włożyć w zdrową rywalizację sportową, ale i należy stanąć do walki ze swoimi słabościami - mówił prezydent Andrzej Duda.

- Drodzy zawodnicy, chciałabym bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie do uroczystego otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych - dodała z kolei Agata Kornhauser-Duda. - Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że wzorem moich poprzedniczek - pani Jolanty Kwaśniewskiej, pani Marii Kaczyńskiej i pani Anny Komorowskiej - mogę kontynuować tradycję wspierania Ruchu Olimpiad Specjalnych Polska. Bardzo się cieszę, że to sportowe wydarzenie spotyka się z coraz większym zainteresowaniem - mówiła pierwsza dama.

Zawody w Zakopanem będą rozgrywane 10 i 11 marca w stacji narciarskiej Suche koło Poronina (narciarstwo alpejskie) oraz na terenie Centralnego Ośrodka Sportu pod Wielką Krokwią (biegi narciarskie i biegi na rakietach śnieżnych).

17 marca rozpocznie się drugi etap Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. W Białymstoku rywalizować będą łyżwiarze szybcy oraz hokeiści halowi. Ceremonia zamknięcia igrzysk odbędzie się 20 marca.

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych Zakopane-Białystok 2016 są najważniejszym etapem rywalizacji o nominacje na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w 2017 roku zostaną rozegrane w Austrii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama