Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jezus upada na skrzyżowaniu przejdź do galerii

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczęło się wieczorem 11 marca przy największym kościele w mieście - pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie wierni przeszli głównymi ulicami miasta, m.in. al. Tysiąclecia, ulicami Kopernika i Szaflarską.

Kilkumetrowy krzyż od stacji do stacji nieśli przedstawiciele różnych grup. - Pierwszy upadek ludzkości to nędza głodu. Nędza najbardziej niezrozumiała. Tysiące naszych braci i sióstr, miliony Twoich dzieci umierają z braku pożywienia nie dlatego, że na ziemi nie ma chleba i nie dla tego, że nie mają rąk do pracy, ale dlatego, że my nie mamy serca - mówił jeden z nowotarżan w czasie rozważań przy III stacji Drogi Krzyżowej.

Wierni w czasie nabożeństwa nieśli zapalone świece. Nowotarżanie z ulic, którędy niesiono krzyż, dołączali się do modlitwy. Inni w skupieniu stali w oknach. Kiedy pątnicy przechodzili najważniejszym w mieście traktem komunikacyjnym, ruch samochodowy był całkowicie wstrzymany.

Rozważania do poszczególnych stacji czytano w różnych miejscach - na skrzyżowaniach, przy szkole. Wtedy krzyż podnoszono do góry, pomagali w tym strażacy z OSP z nowotarskiej dzielnicy Kowaniec.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej zakończyło się na nowotarskim rynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast