Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rozważania na bagnach przejdź do galerii

W Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Czarnego Dunajca do Ludźmierza przeszło około 120 osób. Pątnicy pokonali łącznie 42 km.

- To było piękne doświadczenie, połączone z przeżywaniem męki Pana Jezusa. Jesteśmy wszyscy wdzięczni, że nam się udało przejść - mówi ks. proboszcz Krzysztof Kocot z parafii Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu, która była głównym organizatorem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, jedynej na Podhalu.

Pątnicy wyruszyli wieczorem 11 marca z Czarnego Dunajca. Następnie wędrowali przez Podczerwone, Koniówkę, Chochołów, Ciche, Stare Bystre, Wróblówkę, Krauszów. Ich celem było sanktuarium Gaździny Podhala w Ludźmierzu. - Wpisaliśmy przed wyjściem w pakiecie organizacyjnym, że utrudnienia to teren leśny i bagnisty. Tymczasem okazało się, że nie było tak źle. Wszyscy daliśmy radę - mówi Tomasz Hanusiak, koordynator EDK w Czarnym Dunajcu.

Na pewno pątnikom przejścia nie ułatwiały warunki atmosferyczne. Była niska temperatura i momentami były duże opady deszczu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma