Nowy numer 37/2021 Archiwum

On was nie potępia

- Nie czujcie się nigdy odrzuceni we wspólnocie Kościoła - mówił ks. Adam Podbiera podczas II Podhalańskich Rekolekcji dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które zakończyły się w niedzielę wieczorem 13 marca w największej podhalańskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

- Pan Bóg podchodzi do was, jak do kobiety cudzołożnicy. On was nie potępia. On wam daje drugą szansę. Zachęca do czynienia dobra - zaznaczał ks. Podbiera. - Na czym ma polegać ta druga szansa? Macie czynić dobro, poszukiwać go. Żyć dobrem. Jeśli w waszym związku są dzieci, jesteście za nie maksymalnie odpowiedzialni - podkreślał rekolekcjonista.

- Chodzi o to, abyśmy byli bliżej Boga. Czasami jest to bardzo trudne. Nie wolno wam niańczyć sytuacji grzechu, że i tak jesteśmy przegrani, bo nie przystępujemy do Komunii św. Tak nie można. Musimy zadać sobie trud, aby to zmienić. Trzeba cały czas tupać, jak ta żaba z bajki. Odnajdywać te przestrzenie w Kościele, w których możemy trwać. To będzie nasza droga do Boga - mówił ks. Adam Podbiera. - Nie pytajmy też, co nam daje Kościół, ale co my Kościołowi dajemy - zaznaczał rekolekcjonista.

Na zakończenie Mszy św. każdy uczestnik rekolekcji otrzymał specjalne błogosławieństwo i przeszedł przez Bramę Miłosierdzia. 

- Nasz kościół, nasza parafia są otwarte na was. Zapraszam też do rozmów w ramach dyżurów, które pełnimy w ramach Kaplicy Pojednania - mówił ks. Stanisław Strojek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu i zarazem dziekan nowotarski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama