Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowy małopolski kurator oświaty

Barbara Nowak związana z Prawem i Sprawiedliwością została nowym małopolskim kuratorem oświaty. Zapowiedziała koniec biurokracji w szkołach naszego województwa.

Nową panią kurator zachwalał na dzisiejszej konferencji prasowej w Krakowie wojewoda małopolski Jerzy Pilch. Podkreślał jej ogromne doświadczenie w edukacji. Wszak od lat była praktykującym nauczycielem.

- A takich osób z doświadczeniem i praktyką, a nie teorią nam potrzeba najbardziej - zauważa wojewoda małopolski. Dodał, że wspólnie z Barbarą Nowak będą wdrażać program polskiego rządu, także w dziedzinie edukacji.

Nowa kurator zapowiedziała, że chce wrócić radość dzieciom z chodzenia do szkoły, a nauczycielom pomóc rozwijać talenty swoich podopiecznych.

Barbara Nowak zapowiedziała też walkę ze szkolną biurokracją. - Papiery i biurokracja zabrały nauczycieli dzieciom, którzy zamiast poświęcać im czas siedzą nad dokumentami - twierdzi.

Barbara Nowak była radną miejską z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim.  Od 1982 r. była nauczycielem historii, w 1992 r. została dyrektorem jednej z krakowskich szkół. Funkcję radnej miejskiej z ramienia PiS sprawowała od 2014 r. 

Barbara Nowak na stanowisku zastąpiła Aleksandra Palczewskiego, który właśnie przeszedł na emeryturę. Małopolskim kuratorem oświaty był od 2010 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama