Nowy numer 30/2021 Archiwum

Dla nas i całego świata - po raz czwarty

Już w najbliższą sobotę 19 marca w Łagiewnikach odbędzie się kolejna odsłona rekolekcji przygotowujących do ŚDM. Ich gościem będzie ks. Artur Godnarski.

Termin czwartej części oficjalnych rekolekcji ŚDM zbiega się z wigilią Niedzieli Palmowej, która będzie wielkim świętowaniem Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

Gość spotkania również nie jest przypadkowy. Ks. Godnarski, kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, potrafi bowiem trafiać do serc młodych ludzi, co udowodnił, będąc koordynatorem ekipy Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus (w latach 1999-2013). Był też dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Tymoteusza i należy do Stowarzyszenia Dyrektorów Katolickich Szkół Ewangelizacji. Ks. Godnarski jest również założycielem Wspólnoty św. Tymoteusza - Katolickiego Stowarzyszenia w służbie Nowej Ewangelizacji i współzałożycielem Ogólnopolskiej Rady Dyrektorów katolickich kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji. Był też organizatorem i uczestnikiem wypraw misyjnych - Przystanek Jezus dla Kamerunu, a od 2011 r. jest sekretarzem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

Rekolekcje "Dla nas i całego" świata rozpoczną się – jak zawsze - o godz. 16.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kilku językach. Po niej prowadzący spotkanie Mateusz Ochman i Tomasz Adamski przedstawią św. Jadwigę i św. Józefa Sebastiana Pelczara - kolejne postacie z "Miasta Świętych". To program przestawiający świętych i błogosławionych z Krakowa, których jeszcze bliżej będzie można poznać podczas ŚDM w miejscach z nimi związanych. Następnie M. Ochman i T. Adamski wraz z rekolekcjonistą przedstawią zebranym kolejne uczynki miłosierdzia: wątpiącym dobrze radzić oraz spragnionych napoić.

O godz. 18 odprawiona zostanie Msza św. z kazaniem rekolekcjonisty, a ok. godz. 19 rozpocznie się konferencja ks. Godnarskiego oraz modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem.

W organizację tej odsłony rekolekcji szczególnie mocno włączą się Duszpasterstwo Akademickie Pijarów DAP, Duszpasterstwo Akademickie Księży Salezjanów - Wspólnota Studencka "Ziemia Boga", Duszpasterstwo Akademickie przy parafii Zesłania Ducha Świętego "DAR" oraz zespół Nowe Jeruzalem.

Ci, którzy nie będą mogli przyjechać do łagiewnickiej bazyliki Bożego Miłosierdzia, w rekolekcjach będą mogli uczestniczyć także przez transmisję internetową (www.krakow2016.com) i na oficjalnym kanale ŚDM na You Tube.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama