Nowy numer 37/2021 Archiwum

Znów zakwitną żonkile

Krakowskie Hospicjum św. Łazarza zaprasza do włączenia się w 19. już Pola Nadziei.

Tegoroczna kampania, która wystartowała już kilka dni temu pod hasłem: "To nasza rola", potrwa aż do 22 maja.

Hasło nieprzypadkowo można rozumieć na wiele sposobów. - Pierwszym skojarzeniem z rolą, jest zasiane czymś pole. W przypadku "Pól Nadziei" chodzi o pola pełne żonkili, które są symbolem nadziei, jaką możemy dawać osobom terminalnie chorym. Naszą rolą jest też troska o te osoby, a więc pomoc ludziom będącym u kresu życia. Słowa: "To nasza rola" mają też budzić społeczną odpowiedzialność za hospicyjne dzieło, które jest ważne dla nas wszystkich. I końcu naszą rolą jest też zastanowienie się nad sprawami ostatecznymi. Bo przecież wszyscy żyjemy, umieramy, przemijamy... - tłumaczy Renata Połomska, koordynator "Pól Nadziei" zachęcając do włączenia się w akcję i kwesty, które prowadzone są przy krakowskich kościołach. Są one bardzo ważne, bowiem dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia pozwala na pokrycie zaledwie części wydatków hospicjum.

- Nie bądźmy więc obojętni, lecz przypnijmy do kurtki żonkil, który każdy dostaje w podziękowaniu za datek, i dajmy chorym nadzieję - zachęca R. Połomska, zapraszając już dziś na koncert dla "Pól Nadziei", który we środę 6 kwietnia odbędzie się w Teatrze Łaźnia Nowa. W ramach cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!", z żonkilowym przesłaniem w tle, zaśpiewa Monika Kuszyńska.

Na początku kwietnia wystartuje również szkolna część "Pól Nadziei", do udziału w której zaproszeni są uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Dla wszystkich zostały przygotowane odpowiednie dla wieku tematyczne konkursy i zadania do wykonania. Można m.in. wykonać żonkilową broszkę, zorganizować żonkilową kwestę, dzień żonkila, a nawet zaśpiewać żonkilowy song. Dla odważnych jest też konkurs fotograficzny, plastyczny i literacki.

Warto dodać, że tegoroczne "Pola Nadziei" mają wymiar szczególny i wpisują się w obchody jubileuszu 35-lecia Stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza.

Szczegółowy program "Pól Nadziei", którym jak co roku patronuje "Gość Niedzielny", można znaleźć na www.polanadziei.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama