Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bezpieczeństwo pielgrzymów i papieża

W sobotę 19 marca zaprezentowano raport z przygotowań m.in. Policji, wojska i służb medycznych do Światowych Dni Młodzieży.

Biało-czerwona flaga na niebie

Z kolei Państwowa Straż Pożarna już teraz kontroluje budynki i miejsca, z których korzystali będą pielgrzymi. Do pracy w ostatnim tygodniu lipca zaangażowanych zostanie ponad 1,6 tys. strażaków w województwie małopolskim, ponad 500 strażaków z innych województw oraz ok. 200 osób ze szkół pożarniczych. Pomagać im będzie 7 tys. druhów Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy stworzą patrole piesze oraz stałe i czasowe posterunki. Będą także wspierać patrole medyczne - także zapewniając transport ratowników i sprzętu do miejsc głównych wydarzeń, m.in. z wykorzystaniem 19 quadów.

Ważną rolę do odegrania podczas Światowych Dni Młodzieży będzie miało również wojsko. Trzy tysiące żołnierzy będzie m.in. brało udział w przygotowaniu Campus Misericordiae na przybycie pielgrzymów (chodzi o rozstawienie namiotów, zapewnienie agregatów prądotwórczych czy sprzętu do łączności).

Wojsko zbuduje także pięć tymczasowych mostów - cztery w okolicy Campus Misericordiae i jeden w Łagiewnikach, między sanktuariami Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II.

- Jesteśmy szczególni dumni z tego, że na otwarcie ŚDM nasze samoloty - zespół akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" - położą biało-czerwoną flagę po to, aby uczcić tak znamienitą uroczystość. Myślę, że to dla wszystkich będzie bardzo miłym akcentem - mówił gen. bryg. Tomasz Drewniak. - To będzie kilkanaście sekund, ale myślę, że flaga będzie jeszcze przez kilka minut widoczna na niebie nad Krakowem.

Czytaj także:

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama