Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z zaproszeniem na ŚDM przejdź do galerii

Piętnaścioro podopiecznych krakowskiego DPS-u spędzi święta w Lourdes. Na drogę pobłogosławił ich bp Damian Muskus.

Wyjazd, w którym wraz z niepełnosprawnymi biorą udział ich opiekunowie, organizuje - w tym roku po raz trzeci - Fundacja HCPT Polska. Weźmie w nim udział 31 osób. - Spędzimy tam tydzień. To będzie wspaniały czas, wspaniała pielgrzymka - zapewniał przed wyjazdem Andrew Keogh, Brytyjczyk irlandzkiego pochodzenia, mieszkający w Krakowie, założyciel HCPT Polska.

Grupa osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do Lourdes wyruszy wczesnym rankiem w sobotę, jednak już w Wielki Czwartek spotkała się w Łagiewnikach.

Tuż przed Mszą Krzyżma z ubranymi w czerwone stroje z logo Światowych Dni Młodzieży pielgrzymami spotkał się bp Damian Muskus. - Jestem przekonany, że jedziecie tam, żeby prosić Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej o zdrowie dla siebie i o siły dla swoich rodziców i opiekunów. Oni są wam bardzo potrzebni, czasem są waszymi nogami i rękami. Proszę was też o modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży - mówił do uczestników wyjazdu. - Mam nadzieję, że będziecie wspaniałymi ambasadorami Światowych Dni Młodzieży, naszymi ambasadorami - podkreślał.

Biskup przypomniał też, że na ŚDM w Krakowie dla osób niepełnosprawnych zostanie przygotowany specjalny sektor w pobliżu papieskiego ołtarza. Chwilę później, w rozmowie z dziennikarzami, dodał, że podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej będą na ŚDM zapraszali, nie tylko przekazując informacje, ale także "całą swoją postawą".

Od biskupa pielgrzymi otrzymali także list z zaproszeniem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, który ma zostać odczytany w Lourdes podczas Mszy św. w Wielką Niedzielę. Eucharystii ma przewodniczyć kard. Vincent Nichols, prymas Anglii i Walii.

Biskup Muskus w liście napisał m.in.: "Pragnę Was wszystkich dzisiaj zapewnić, że Kraków czeka na Was! Nie wahajcie się odpowiedzieć na zaproszenie papieża Franciszka i dołączcie do wielkiej wspólnoty Światowych Dni Młodzieży. Czeka na Was Jezus Miłosierny, czczony na łagiewnickim wzgórzu, w sanktuarium, które jest światową stolicą kultu Bożego Miłosierdzia. Czeka na Was św. Jan Paweł II - wielki przyjaciel młodych i ich przewodnik na drogach wiary. Czeka na Was św. Siostra Faustyna, Apostołka Bożego Miłosierdzia. Z otwartymi ramionami czekają Wasi młodzi rówieśnicy i mieszkańcy miasta. Czekam na Was także ja".

Zachęcając do udziału w ŚDM zarówno chorych, jak i opiekujących się nimi wolontariuszy, duszpasterzy, asystentów, pielęgniarki i lekarzy, dodał: "Gorąco wierzę, że te niezwykłe Dni napełnią Was nadzieją i siłą, staną się źródłem radości i doświadczeniem żywej wiary".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast